Sıfır Atık Danışmanlığı

Anasayfa » Hizmet » Sıfır Atık Danışmanlığı

“Sıfır Atık”, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, oluşan atığın miktarının azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedeftir. Sıfır Atık Projesi, 2018-2023 dönemini içeren Sıfır Atık Yönetimi Eylem Planı çerçevesinde aşamalı olarak hayata geçirilecektir.

Sıfır Atık Projesi’nin 2018 itibariyle aşamalı olarak; Kamu kurumlarında, Terminallerde (havaalanı, otogar, tren garı vb.), Eğitim kurumlarında (üniversite, okul vb.), Alışveriş merkezlerinde, Hastanelerde, Eğlen-dinlen tesislerinde (otel, restoran vb), Büyük iş yerlerinde uygulanması ve 2023 yılında tüm Türkiye’de uygulamaya geçilmesi hedeflenmektedir.

Sarızeybek Çevre olarak, sıfır Atık sisteminin etkin bir şekilde kurulabilmesi için durum tespiti, ihtiyaç analizi, eğitim ve farkındalık çalışmaları, atık yönetimi, dokümantasyon ve gelişme takibinizi sağlayarak sıfır atık belgelendirme işlemlerinizde işletmelerin ihtiyaçları, mevzuat gereklilikleri ve işletme taleplerine uygun şekilde çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

E-Bülten

Sarızeybek Eğitim Grubu bültenlerine ücretsiz abone olabilirsiniz!

    error: Metinler Sarızeybek Çevre ye aittir... Kopyalanamaz, referans gösterilmeden kullanılamaz!